Czwartkowy Przegląd Prasy

Polski producent gier liczy na obfite żniwa… Ruszył Google Drive… Trójwymiarowy smartfon LG już w Europie… 80 naukowców pojedzie do USA uczyć się komercjalizacji… Polscy menedżerowie nie umieją wykorzystać potencjału mediów społecznościowych… Telefon to za mało… Tanie waluty z sieci… YouTube skończył siedem lat…

COMPUTERWORLD

Systemy ERP rodziny JD Edwards z nowymi funkcjami

Obecne na rynku od kilkunastu lat oprogramowanie JD Edwards jest nadal rozwijane. W nowej wersji systemu EnterpriseOne wprowadzono szereg nowych funkcji przeznaczonych do obsługi mniej typowych procesów. Usprawniono również interfejs oraz mechanizmy raportowania.

W IT nadal szukają specjalistów i menedżerów

63% pracodawców z branży IT-Oprogramowanie i 54% w branży IT-Sprzęt w Polsce zadeklarowało zatrudnienie specjalistów i menedżerów w I kwartale 2012 roku - wynika z 11. edycji badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot. Sytuacja w branży IT bardzo dobrze odwzorowuje pozytywne tendencje ogólnopolskie. W całym kraju ponad połowa pracodawców zadeklarowała, że rekrutowali specjalistów i menedżerów w I kwartale tego roku.

***reklama***

Historia IT, zapewne po latach, odnotuje debiut Microsoft System Center 2012 jako istotny kamień milowy transformacji z tradycyjnego środowiska do przetwarzania w chmurze - mówi Jacek Murawski, prezes Microsoft Polska. Dowiedz się więcej o Microsoft System Center 2012 >>

***reklama***

RZECZPOSPOLITA

Tanie waluty z sieci

Dwa lata temu powstał pierwszy internetowy kantor. Jego klienci wymienili przez ten czas waluty za 2 mld zł, oszczędzając średnio 995 zł na osobę.

Polski producent gier liczy na obfite żniwa

Producent gier komputerowych The Farm51 w połowie roku chce ruszyć z produkcją kolejnego tytułu. Jego budżet może sięgnąć 5 mln zł.

Konsumenci we mgle

Wciąż co drugi nie wie co może zrobić w razie problemów z internetowymi zakupami. O planowanych zmianach zwiększających ich prawa w sieci wie tylko 4 proc. ankietowanych.

GAZETA PRAWNA

Ruszył Google Drive

Użytkownicy mogą już korzystać z dysku Google - miejsca, w którym można tworzyć, udostępniać, dzielić się i przetrzymywać wszystkie swoje pliki. Z Google Drive można korzystać zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych.

Trójwymiarowy smartfon LG już w Europie

Firma LG wprowadziła na rynek europejski drugą generację swego "trójwymiarowego" smartfona - Optimus 3D Max. Cechuje się jeszcze większą od swego poprzednika "trójwymiarowością".

YouTube skończył siedem lat

Jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych - YouTube.com obchodził niedawno swoje siódme urodziny. Choć oficjalny debiut miał miejsce w lutym 2005 roku, pierwsze wideo pojawiło się na nim 23 kwietnia 2005 roku.

PULS BIZNESU

Media społecznościowe: tracona szansa

Polscy menedżerowie nie umieją wykorzystać potencjału, jaki tkwi w tzw. social mediach.

80 naukowców pojedzie do USA uczyć się komercjalizacji

Sposoby tworzenia spółek technologicznych i pozyskiwania kapitału na rozwój innowacji pozna na Uniwersytecie Stanforda w USA 80 uczestników drugiej edycji Top 500 Innovators. W piątek w ministerstwie nauki 40 z nich odebrało promesy wyjazdowe.

Telefon to za mało

Centra kontaktowe, które nie zainwestują w nowe systemy komunikacyjne, przegrają z konkurencją.

NETWORLD

Tablety zastąpią PC w 2016?

W 2016 r. na całym świecie sprzedanych zostanie ok. 375 mln tabletów i urządzenia te staną się dla większości użytkowników podstawowym "urządzeniem komputerowym" - prognozuje Forrester Research.

Prawdziwe powody powstania Microsoft Open Technologies

Nastawienie Microsoftu do oprogramowania open source ewoluowało od retoryki niemal wojennej do niechętnej akceptacji. Kwietniowe doniesienia o powstaniu Microsoft Open Technologies, spółki nastawionej głównie na rozwój projektów opartych na otwartym źródle, były zaskoczeniem dla wielu analityków. Są oni jednak zgodni, że ten ważny krok giganta z Redmond podyktowany był wyłącznie pragmatyzmem, a nie nagłą zmianą wizji rozwoju koncernu.