Czwartkowy Przegląd Prasy

Empik stawia na tani czytnik… Awaria platformy Windows Azure… Mobilny bank już na Windows Phone… Zlikwidujesz szkodę dzięki aplikacji dostępnej na smartfona… Sniper 2" i "Combat Wings" za co najmniej 9 mln zł… Czy przejście na telewizję cyfrową się opóźni?... Operatorzy stacjonarni protestują przeciw noweli Prawa telekomunikacyjnego… Google oferuje 1 mln USD za zhakowanie Chrome’a…

COMPUTERWORLD

Awaria platformy Windows Azure

Wedle oficjalnych informacji problemy z działaniem środowiska Windows Azure wywołała awaria jednego z głównych komponentów platformy. Usterka - potencjalnie związana z błędną obsługą dzisiejszej daty - objęła ok. 4 proc. usług bazujących na rozwijanej przez Microsoft platformie. Nieoficjalnie mówi się też, że awaria środowiska Azure spowodowała m.in. wyłączenie brytyjskiego portalu zamówień publicznych.

Rusza druga edycja konkursu programistycznego Decode Tieto

Jutro (1 marca) Tieto Poland zainauguruje drugą edycję ogólnopolskiego konkursu programistycznego. To okazja dla młodych pasjonatów programowania, aby sprawdzić swoje umiejętności i - przy odrobinie szczęścia - wygrać płatny staż w Chinach.

RZECZPOSPOLITA

Empik stawia na tani czytnik

Sieć księgarni rusza ze sprzedażą czytnika książek elektronicznych firmy TrekStor. Jego główną zaletą będzie niska cena.

"Sniper 2" i "Combat Wings" za co najmniej 9 mln zł

Giełdowy producent gier komputerowych podpisał umowę dystrybucyjną z Namco Bandai dotyczącą gier "Sniper 2" oraz Combat Wings: The Great Battles of World War II".

GAZETA PRAWNA

Mobilny bank już na Windows Phone

Mobilna aplikacja zaoferowana przez Raiffeisen Bank jako pierwsza na polskim rynku umożliwia dokonywanie transakcji na aparatach z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows Phone. Na razie system funkcjonuje w ok. 1 proc. smartfonów. Ma jednak szansę na zdobycie większej części rynku, bo od niedawna instaluje go w najnowszych urządzeniach fińska Nokia.

Deloitte o zmianach w handlu internetowym: Większe koszty i obowiązki e-sklepów, większe prawa klientów

Około 10 tys. sklepów internetowych w Polsce będzie musiało zmienić zasady prowadzenia biznesu ze względu na nową dyrektywy UE - oceniają eksperci firmy Deloitte. Dla konsumentów oznacza to większą ochronę podczas zakupów w sieci, a dla firm - nowe obowiązki.

Zlikwidujesz szkodę dzięki aplikacji dostępnej na smartfona

Pięć milionów ubezpieczeń za ponad 1 mld zł kupili w Polsce w ubiegłym roku klienci, korzystając z kanału sprzedaży direct, czyli przez telefon albo internet - wynika z raportu przygotowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń. To o milion polis więcej niż w 2010 r. - W tym roku rynek direct urośnie o 30 proc. i osiągnie wartość ok. 1,3 mld zł - mówi Paweł Zylm, przewodniczący zespołu ds. ubezpieczeń direct w PIU.

WYBORCZA.BIZ

Czy przejście na telewizję cyfrową się opóźni?

Największe telewizje komercyjne mają wątpliwości co do tego, że kraj całkowicie przejdzie na telewizję cyfrową już 31 lipca 2013 r. I wskazują palcem na telewizję publiczną.

Operatorzy stacjonarni protestują przeciw noweli Prawa telekomunikacyjnego

Nieuzasadniona i niebezpieczna - tak operatorzy oceniają zmianę prawa telekomunikacyjnego planowaną przez resort cyfryzacji. Przekonują, że zgodnie z zapisami ustawy będą musieli śledzić każdy ruch internauty. - ACTA to przy tym nic - mówią.

Ciemna strona iPhone'a: Co się dzieje w chińskich fabrykach Apple'a?

Chińczycy składający gadżety Apple'a dostali 25 proc. podwyżki, a niezależni inspektorzy badają, w jakich warunkach pracują. To efekt serii materiałów w amerykańskich mediach

PULS BIZNESU

Google oferuje 1 mln USD za zhakowanie Chrome’a

W przyszłym tygodniu hakerzy będą mogli zarobić. Google jest gotowe wypłacić do 1 mln USD tym z nich, którzy zhakują jego wyszukiwarkę Chrome lub wskażą jej najsłabsze elementy.

NETWORLD

Anatomia ataku - Anonymous vs Watykan?

Specjalizująca się w bezpieczeństwie informatycznym firma Imperva opublikowała szczegółową analizę ataku (nieudanego) Anonimowych na jednego z jej klientów. Sprawa jest o tyle ciekawa, że choć oficjalnie tego nie potwierdzono, to owym klientem najprawdopodobniej jest... Watykan.