Czwartkowy Przegląd Prasy

W 2016 cała Polska w LTE… 200 mln euro z Facebooka w Polsce… Virgin Mobile wkrótce w Polsce?... USA chcą chronić prywatność internautów… France Telecom się wycofuje… Grupa Eurotela powiększa sieć sprzedaży P4… Darmowe pogawędki za pośrednictwem Internetu… Jeszcze w tym roku komputerowe superokulary Google'a… Król piratów uwolniony z aresztu…

COMPUTERWORLD

Asseco chce Sygnity

Asseco Poland ogłosiło wezwanie na 100% akcji Sygnity. Łączna wartość transakcji ma sięgnąć 250 mln złotych. Przejęcie ma umocnić pozycję Asseco jako dostawcy rozwiązań dla bankowości, administracji publicznej, energetyki i sektora przemysłowego.

Raport Cisco: na świecie będzie więcej urządzeń mobilnych niż ludzi

Z prognoz opracowanych przez Cisco, zawartych w raporcie Global Mobile Data Traffic Update 2011-2016, wynika że ogólnoświatowy ruch w sieciach mobilnych wzrośnie w latach 2011-2016 aż 18-krotnie i osiągnie w roku 2016 wartość 130 eksabajtów rocznie, co jest równowartością 33 miliardów płyt DVD. Prognozowane dynamiczne zwiększenie ruchu mobilnego będzie efektem m.in. gwałtownego wzrostu liczby urządzeń mobilnych, która ma przekroczyć w 2012 r. liczbę mieszkańców Ziemi.

ACTA trafi do unijnego Trybunału Sprawiedliwości

Trybunał Sprawiedliwości UE ma zweryfikować zgodność zapisów ACTA z przepisami obowiązującymi w UE. Analiza w szczególnym stopniu obejmować ma przepisy związane z ochroną danych osobowych, wolnością słowa oraz prawem do informacji.

*** promocja***

Dowiedz się jak oszczędzać dzięki chmurze i wirtualizacji

przyjdź na technologiczne roadshow

więcej informacji i rejestracja >

http://www.computerworld.pl/fujitsu_roadshow/index.php?utm_source=pr

***promocja***

RZECZPOSPOLITA

Nie spłucz się, dzwoniąc do Ameryki

Komunikator internetowy, numer dostępowy, karta telefoniczna to korzystna alternatywa dla ofert operatorów telekomunikacyjnych. Ale i u tych ostatnich można trafić na okazje cenowe.

Darmowe pogawędki za pośrednictwem Internetu

Bezpłatne rozmowy można prowadzić przez komputer lub za pomocą nowoczesnej komórki.

Virgin Mobile wkrótce w Polsce?

Marka stworzona przez słynnego miliardera Richarda Bransona - Virgin - może pojawić się w Polsce jako brand telekomunikacyjny.

France Telecom się wycofuje

France Telecom, strategiczny inwestor Telekomunikacji Polskiej chce wypłacić udziałowcom mniejszą dywidendę niż prognozował wcześniej i rezygnuje z zapowiadanego skupu akcji.

Grupa Eurotela powiększa sieć sprzedaży P4

Viamind, spółka zależna Eurotela, podpisała umowę zakupu praw do działalności sieci Abitel, jednego z dilerów usług P4, operatora sieci Play. Na mocy porozumienia za 1,8 mln zł przejmie 24 punktów sprzedaży Abitela zwiększając sieć obsługiwanych sklepów z do 111 (około 18 proc. sieci dilerskich operatora).

200 mln euro z Facebooka w Polsce

Aż tyle mógł dać zarobić producentom sprzętu i usług internetowych popularny serwis społecznościowy - szacuje Deloitte. W całej Unii i Szwajcarii mogło to być 15,3 mld euro.

WYBORCZA.BIZ

ACTA do zamrażarki europejskiej

Komisja Europejska posyła ACTA do unijnego Trybunału w Luksemburgu. - Taktyczny ruch. Szkoda, to wydłuży debatę - oceniają organizacje pozarządowe.

USA chcą chronić prywatność internautów

Biały Dom ujawnił projekt prawa, który pozwoli internautom zabronić firmom czy mediom społecznościowym zbierać o nich informacje - wystarczy kliknąć ikonkę oznaczającą "nie chcę być śledzonym" (don't track).

W 2016 cała Polska w LTE. Albo nie

Rozpoczęła się bezpardonowa walka o niezwykle rzadkie dobro, czyli częstotliwości 1800 MHz. Od tego, jak UKE je rozdzieli, zależy przyszłość ultraszybkiego internetu LTE w Polsce - przekonują operatorzy.

PULS BIZNESU

Jeszcze w tym roku komputerowe superokulary Google'a

Jeszcze w tym roku Google zamierza wprowadzić na rynek komputerowe okulary umożliwiające projekcję informacji z internetu.

Król piratów uwolniony z aresztu

Kim Dotcom, założyciel witryny internetowej MegaUpload, przez wielu uważany za króla piractwa sieciowego, został zwolniony z aresztu, po tym jak znalazły się nowe dowody, w toczącej się przeciwko niemu sprawie.

Zlecenia przez internet

Co trzeci właściciel małej firmy (zatrudniającej do 49 osób) wykorzystuje internet do poszukiwania zleceń biznesowych — wynika z badania zrealizowanego przez porównywarkę usług Synergian.pl.

BYWALEC

Ucieczka do przodu Adama Górala

Tak należałoby traktować zamiar wrogiego przejęcia Sygnity. Tak to też komentują znajomi i przyjaciele Bywalca. Skończył się ZUS, skończyło PKO BP, a giełda i analitycy wymagają ciągłego wzrostu. Strategia ta z powodzeniem sprawdza się za granicą, a w Polsce od dłuższego czasu nie było fuzji porównywalnej z tą z Prokom Software, czy z Formula Systems z roku 2011.

NETWORLD

Ataki drive-by download: jak się przed nimi uchronić?

Według danych Cisco ScanSafe, w pierwszym kwartale roku 2011 przeciętne przedsiębiorstwo doświadczyło średnio 274 ataków przez zainfekowane strony WWW, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z rokiem 2010. Jednym z głównych powodów tak dramatycznego wzrostu jest rosnąca liczba ataków typu drive-by download. Ataki tego typu są szczególnie niebezpieczne, ponieważ nie są widoczne dla użytkownika i nie potrzebują działań z jego strony.

Apache 2.4 przyspiesza

Apache Software Foundation uczciła 17-lecie serwera Apache udostępniając jego najnowszą wersję. Wydanie 2.4, tego popularnego, open source'owego serwera webowego, jest pierwszą znaczącą aktualizacją od 2005 r. - wprowadzone zmiany mają wyraźnie zwiększyć wydajność Apache.