CIO Roku 2010 rozpoczynamy poszukiwania

Przebieg konkursu

Podobnie jak w edycji ubiegłorocznej, przyjęto dwuetapową formułę konkursu. W pierwszym etapie czekamy na zgłoszenia poprzez elektroniczny formularz ankiety, które następnie oceni w głosowaniu jury konkursu. Na podstawie wyników głosowania zostanie wyłoniona grupa finalistów, którzy wezmą udział w rozmowach z jury w II etapie konkursu. Po rundzie rozmów konkursowych jury ustali werdykt, który ogłoszony zostanie podczas Gali Konkursu CIO Roku 2010. Gala odbędzie się 27 stycznia 2011 r. w Warszawie.

Ankieta konkursowa wykorzystywana w pierwszym etapie konkursu zawiera nieco mniej punktów niż w roku ubiegłym. Kandydaci do tytułu CIO Roku 2010 są proszeni o przedstawienie krótkiego opisu działań w bieżącym roku i korzyści, które przyniosły całej firmie, scharakteryzowanie swojej roli w tych działaniach, opisanie praktyk zarządzania IT i sposobu powiązania strategii IT ze strategią biznesową firmy, wreszcie nakreślenie krótkiej sylwetki zawodowej.

Zobacz również:

  • 9 cech wielkich liderów IT
  • CIO "bumerangi": liderzy IT awansują, powracając
  • 6 znaków ostrzegawczych, na które CIO powinni zwrócić uwagę w 2024 roku

Jury Konkursu CIO Roku wybiera w głosowaniu spośród nadesłanych zgłoszeń do ośmiu finalistów, którzy wezmą udział rozmowach z jury. Rozmowa konkursowa składa się z prezentacji prowadzonej według schematu: autoprezentacja - stanowisko, odpowiedzialność, zespół, zrealizowane i zaplanowane działania; wyzwanie biznesowe, które podejmują, działania będące przedmiotem konkursowego zgłoszenia; opis realizacji: analiza, działanie, zamknięcie działań; własna ocena stopnia, w jakim wyzwanie biznesowe zostało wypełnione; "odpryski" - uboczne korzyści ze zrealizowanych projektów i wizja na przyszłość. Po prezentacji każdy z członków jury ma prawo do pytań dotyczących przedmiotu zgłoszenia konkursowego, aby wypracować sobie podstawę do oceny.

Kto wygrywa w konkursie CIO Roku

Zgodnie z tradycją, jury Konkursu CIO Roku ocenia CIO przez pryzmat dokonań organizacji IT, której przewodzi, w odniesieniu do kontekstu biznesowego, uwarunkowań, ograniczeń i wyzwań, przed którymi stoi cała firma. Jury w swoich sądach będzie także oddzielać osiągnięcia kandydata od skali budżetu, którym dysponuje, i rozmiaru operacji firmy, odnosi je do skali względnej specyficznych wyzwań i potencjału organizacji, w której działa kandydat na CIO Roku. Jak przyjęliśmy, w konkursie nagradzamy człowieka, menedżera, który w najlepszy sposób podjął godne miana CIO Roku wyzwania i potrafi dowieść tego przed konkursowym jury.

CIO Roku 2010 rozpoczynamy poszukiwania

TOP 200