CIO Roku 2010

III Miejsce: Józef Wacnik Polskie Radio na swoje 85-lecie zmienia się. Zachowując wyjątkową w dzisiejszych czasach kulturę i jakość przekazu, spełnia nadzieje na dostęp z dowolnego miejsca do każdej jego produkcji i aktualnej informacji. Przed nami znowu złota era radia.

Polskie Radio musi się zmieniać, aby wykorzystać szansę na odrodzenie. Szansę, jaką przyniosły nowe technologie, którą podsycają oczekiwania dotychczasowych i nowych odbiorców wykorzystuje od dwóch lat szef Wydziału Informatyki i Telekomunikacji - Józef Wacnik. Od ub. roku działa tu nowoczesny system produkcyjno-emisyjny, multimedialna baza danych (MRDB), cała logiczna infrastruktura do realizacji atrakcyjnych i wartościowych produkcji oraz baza dla realizacji kolejnych, ambitnie zakreślonych przedsięwzięć.

Siła drzemiąca w radiu

Obecny dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji nie wywodzi się z Polskiego Radia, do tej znakomitej instytucji dołączył dopiero trzy lata temu. "Radio w tradycyjnej formie nie wykorzystywałoby w pełni swojego potencjału i nie spełniałoby oczekiwań odbiorcy. Dlaczego nie skorzystać z możliwości, jakie przyniosły nowe technologie przekazu? Radio działa na wyobraźnię, ale skoro mamy od dyspozycji Internet i telewizję - czemu nie zaprząc ich do pracy? Radio w telewizji - jak w przypadku IV PR - dobrze się sprawdza. Odwrotna sytuacja: telewizja w radiu, jest niemożliwa, niech to posłuży za zobrazowanie potencjału i wartości nowoczesnego Polskiego Radia" - mówi Józef Wacnik. Wcześniej związany był z wojskiem - po studiach na WAT do 2005 r. pracował kolejno jako administrator, inżynier, kierownik Zakładu Zarządzania Sieciami Teleinformatycznymi w Centrum Automatyzacji Sił Powietrznych - zajmując się m.in. wdrażaniem i utrzymaniem systemów związanych z zarządzaniem ruchem lotniczym. W latach 2005-2008 był dyrektorem Departamentu Wsparcia Technicznego w firmie Support (grupa Sygnity). W 2008 r. objął funkcję dyrektora Biura Informatyki i Telekomunikacji (po restrukturyzacji kierownik Wydziału Informatyki i Telekomunikacji) w Polskim Radiu. Józef Wacnik jest także wykładowcą akademickim, od 2002 r. wykłada inżynierię systemów w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki; przygotowuje dysertację o zarządzaniu kompetencjami specjalistów informatyków.


TOP 200
Na ten temat
Magazyny CXO
Partnerzy Klubu CIO
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy