Automatyczna konwersja do Javy

Lenistwo sprzyja wynajdywaniu sprytnych rozwiązań ułatwiających pracę. Tak uważa warszawska firma oferująca zaawansowane technologie, mające zastosowanie w różnych branżach.

Piotr Bolek, Członek Zarządu 7bulls_online

7Bulls.com z Warszawy, firma z sektora IT, która od 19 lat wykonuje oprogramowanie i realizuje usługi wdrażania oraz integracji systemów.

Dostarcza zaawansowane technologie dla największych firm, m.in. z branży przemysłowej, energetycznej, finansowej, handlowej, wydawniczej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, medialnej. Klientami są firmy z Polski oraz zagraniczne z Ameryki Północnej i Południowej, Azji i Europy Zachodniej. Od 1999 roku dostarczono oprogramowanie dla firm z 33 państw. Zespół firmy składa się z około 150 osób (programistów, analityków, testerów).

Deweloperzy 7bulls.com stworzyli rozwiązanie Re_Forms21, które umożliwia migrację w sposób zautomatyzowany aplikacji napisanych w Oracle Forms do nowszej architektury trójwarstwowej opartej na platformie Java, również w chmurze. Technologia jest unikalna, potwierdzona przez Oracle Polska i sprawdzona w praktyce, m.in w Toyota Motor Poland, gdzie ramach migracji skonwertowano 220 formatek. W porównaniu do przepisania systemu od podstaw, konwersja przy użyciu Reforms_21 to oszczędność czasu 25 proc., niższe o 40 proc. koszty oraz redukcja ryzyka błędów o 70 proc.

Reforms_21 to nie jedyna usługa automatycznej migracji z systemów „legacy”. W bardzo podobnym modelu działa Nexstep, czyli usługa automatycznego wyjścia z Progres 4GL do Javy. Koszt automatycznej konwersji stanowi zwykle mniej niż 2 lata kosztu licencji Progress. "Jesteśmy leniwi. Dlatego czasami robimy więcej na początku, żeby nie musieć robić później już nic. Uważamy, że lenistwo to zaleta jeśli jest połączone ze sprytem. Tak właśnie zaczął się temat Reforms_21. Nasz oddział w Toruniu utrzymywał system napisany w dość starej technologii - Oracle Forms dla Toyota Motor Poland. Trzeba było wyjść z tej technologii [Oracle Forms] do jakiejś nowocześniejszej. Oczywiście nie wiedzieliśmy, że to niemożliwe, więc zrobiliśmy automatyczny konwerter Oracle Forms do nowoczesnej, trójwarstwowej Javy.

Ten system w Toyota Motor Poland można było przepisać od podstaw, ręcznie. Na początku zrobiliśmy więcej niż trzeba (konwerter), aby później nie musieć ręcznie przepisywać każdego następnego systemu od podstaw. Dziś Reforms_21 pozwala wielu innym firmom i instytucjom na ucieczkę do przodu, do nowej technologii bez ręcznej i żmudnej roboty i co za tym idzie taniej i szybciej. Lenistwo to automatyzacja. Lubimy lenistwo. Lubimy sprytne rozwiązania"
– mówi Piotr Bolek, Członek Zarządu 7bulls.com. Firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie Cloud Computing, w szczególności Cross- i MultiCloud w oparciu o platformę Melodic.

Ciekawym i praktycznym zastosowaniem AI jest projekt AirFusion. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do oceny stanu i prognozowania awarii infrastruktury energetycznej (turbiny wiatrowe i sieci przesyłowe). Działająca w chmurze platforma oparta na sztucznej inteligencji, dostarcza zaawansowane narzędzia, zapewniające bardzo dokładne wyniki z badań inspekcyjnych, Analiza zdjęć z kamer umieszczonych na dronach lub naziemnych trwa sekundy, co pozwala zaoszczędzić nawet 95 proc. czasu w porównaniu z dotychczas wykonywanymi raportami przez ludzi. Producenci energii korzystający z AirFusion otrzymują spójne dane z inspekcji w całym przedsiębiorstwie.

Centrum kompetencji IT dla sektora bankowego i ubezpieczeń BIT oferuje rozwiązania dla największych instytucji finansowych w 23 krajach.

Narzędzie wsparcia sprzedaży Omni7 integruje się z istniejącymi systemami ecommerce i magazynowymi. Aplikację tą wykorzystuje ponad 200 sklepów sieci Conforama we Francji.

Usługa 7Quality pozwala na zamawianie i odbiór jakości systemów IT przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu posiadania (ang. Total Cost of Ownership, „TCO”) systemu i liczby zmian po wdrożeniu. Daje ona korzyść w postaci zmniejszenia o 80 proc. liczby awarii po wdrożeniu. Usługa 7Quality jest laureatem ComputerWorld: Best In Cloud 2017.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uznało, że 7Bulls prowadzi prace rozwojowe i nadało mu status Centrum Badawczo-Rozwojowe. Firma została też doceniona przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Republiki Francuskiej oraz została certyfikowana jako uczestnik programu badawczego.
Ten status przynosi praktyczne korzyści. Projekty innowacyjne u certyfikowanych, jak 7bulls.com ośrodków badawczych dają zamawiającym wymierne korzyści podatkowe (możliwość odliczenia podwójnego kosztu od podstawy opodatkowania). 7bulls jest również członkiem Forum Technologii Bankowych i Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji.