Anna Pawlak-Kuliga prezesem IKEA Retail w Polsce

1 września br. nastąpi zmiana na stanowisku prezesa sklepów IKEA w Polsce. Anna Pawlak-Kuliga zastąpi Evelyn Higler

Anna Pawlak-Kuliga jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zdobyła dyplom magistra prawa.

Od 20 lat zajmuje się zarządzaniem i rozwijaniem ludzi oraz strategiami w branży sprzedaży detalicznej. Pracę w IKEA zaczęła 8 lat temu w Wielkiej Brytanii, a w 2013 roku objęła stanowisko Wiceprezesa Zarządu IKEA Retail Sp. z o.o. w Polsce.

1 września 2016 roku Anna Pawlak-Kuliga zostanie pierwszą Polką w historii firmy, która obejmie stanowisko Prezesa IKEA Retail. Nowa prezes planuje kontynuować strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035 r., z obecnych ok. 3 miliardów złotych do 16 miliardów. W najbliższych latach zapowiada otwarcie kolejnych sklepów, pierwszego w drugiej połowie 2017 r. w Lublinie. Planuje także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach rozpocznie sprzedaż mebli przez Internet

IKEA Retail to sieć sklepów z wyposażeniem domu. W Polsce jest ich już dziewięć: dwa w Warszawie (w Jankach koło Warszawy i na Targówku), w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Łodzi oraz najnowszy sklep w Bydgoszczy.

W sklepach IKEA, można pod jednym dachem znaleźć wszystko, co jest potrzebne do urządzenia domu. Sklep IKEA ma zapewnić nie tylko rodzinne zakupy, ale być także źródłem inspiracji i pomysłów na wygodne i piękne mieszkanie. Asortyment, rozwiązania i inspiracje mają być jak najbliższe codziennego życia w domu i pasować do indywidualnych upodobań i potrzeb klientów.

Oprócz IKEA Retail w Polsce działają jeszcze inne spółki grupy:

IKEA Distribution Sevices S.A. - zarządzanie magazynem i logistyką, organizowanie sieci transportu, jak również kontrola jakości przewożonych towarów oraz administracja celna

IKEA Business Service Center Sp. z o.o. - mieści się w Poznaniu i zajmuje się świadczeniem usług księgowych i kadrowo-płacowych dla spółek IKEA

IKEA Industry Poland - to część produkcyjna Grupy IKEA. Zakłady produkcyjne IKEA zlokalizowane są w 11 krajach na świecie, ale najwięcej z nich znajduje się w Polsce, gdzie od 1 lipca 2014 działają jako IKEA Industry Poland (poprzednio Swedwood i Swedspan).

IKEA Centres Polska S.A. - działa w ramach IKEA Centres z centralą w Kopenhadze, specjalizuje się w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi w największych polskich miastach: Warszawie (Wola Park, Janki i Targówek), Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi oraz w Poznaniu.