Agenda CIO 2016 - cyfrowe przyśpieszenie

Przedstawiamy Agendę CIO 2016. W oparciu o rekomendacje Rady Programowej, ponad 140 uczestników grudniowej Gali CIO Roku 2015 wybrało kluczowe zagadnienia, które stały się tematami dyskusji i działania Klubu w nadchodzącym roku. Program Klubu CIO w 2016 r. odzwierciedla biznesowy trend cyfrowej zmiany. To rok nowych ról, nowych możliwości i pasjonujących wyzwań dla CIO.

Podczas grudniowej Gali CIO Roku 2015, ponad 140 top menedżerów IT nie tylko oklaskiwało zwycięzców konkursu, ale także dokonało wyboru programu Klubu CIO na nadchodzący rok. Głosowanie na rekomendacje Rady Programowej i przedstawicieli partnerów Klubu przyniosło bardzo interesujące wyniki. Bezwzględnie za najważniejszy zebrani uznali wyzwanie pogodzenia wymogów bezpieczeństwa i dynamicznego rozwoju biznesu. Ale wszystkie wybrane tematy zasługują na solidne omówienie i najlepszą oprawę programową.

W szczególnie interesujący i dopełniający się sposób realizują trzy wymiary zaangażowania CIO: indywidualny-menedżerski, zespołowy-CxO, oraz wymiar uniwersalnej cyfryzacji biznesu. To są dzisiaj sprawy kluczowe dla środowiska polskich CIO.

Wyzwanie indywidualne CIO

Wyzwanie indywidualne CIO

Wyzwanie cyfrowej transformacji

Wyzwanie cyfrowej transformacji

Wspólne wyzwania CxO

Wspólne wyzwania CxO

Przedstawiamy skonsolidowany program działania Klubu CIO w 2016 r., Agendę CIO 2016.

Zapraszam do jej wypełnienia. Do zobaczenia w Klubie w 2016!

21 stycznia 2016

CYFRYZACJA WEDŁUG NAJLEPSZYCH

Czy cyfryzacja firmy jest bezalternatywna? Jak będziemy zmieniać swoje organizacje w cyfrowym świecie? Zbuduj plan transformacji cyfrowej - zapraszamy na spotkanie z udziałem CIO Roku 2015, Nikodema Bończy Tomaszewskiego, szefa Centralnego Ośrodka Informatyki i najlepszych CIO-praktyków cyfryzacji.

18 lutego 2016

INTERNET RZECZY W ERZE LIVING SERVICES

Jak pomóc firmie zarobić na Internecie Rzeczy? Wykorzystanie mechanizmów IoT to szansa na wsparcie biznesu, sprzedaży, nowe linie biznesowe. Jakie niesie wyzwania i zagrożenia? Jak wpisuje się w nowy paradygmat biznesowy ery Living Services?

10 marca 2016

CIO I DISRUPTIVE IT

AI, Machine learning, egzoszkielety, nanoroboty, awatary, modele prognostyczne oparte o Big Data… Jaki jest cyfrowy horyzont (What’s Next in Digital?)? Technologie przyszłości redefinują biznes - CIO powinien je znać i mieć odwagę adaptować.

14 kwietnia 2016

KADRY, TALENTY, KOMPETENCJE

Określenie kluczowych kompetencje, utrzymanie kluczowych talentów, atrakcyjność wyzwań i miejsca pracy, rozwój zespołu i poszczególnych osób: te "kadrowe" wyzwania musi dziś podejmować CIO.

12 maja 2016

(cyber)BEZPIECZEŃSTWO 2016. DYNAMICZNA RÓWNOWAGA Z BIZNESEM

Budowa nowoczesnej firmowej polityki bezpieczeństwa. Wybór efektywnych metod, narzędzi i sojuszników do współpracy w zakresie cyber-bezpieczeństwa. Dynamiczne zagrożenia i wyzwania organizacyjne, strategiczne, technologiczne. Utrzymanie równowagi pomiędzy bezpieczeństwem a rozwojem biznesu.

21 czerwca 2016

CYFROWA MISJA: CIO 2020

Strategie budowy przywództwa w organizacji zorientowanej cyfrowo. Rola CIO w świetle wyzwań biznesowych i technologicznych w perspektywie do roku 2020. Kim będzie i z kim będzie współpracował CIO przyszłości? Czy stanie się "CIO w chmurze?" UWAGA: spotkanie przedwakacyjne, połączone ze sportowymi emocjami wspólnego kibicowania Polsce w meczu eliminacji ME2016 z Ukrainą.

6 października 2016

MOBILNOŚĆ I OMNICHANNEL DLA SATYSFAKCJI KLIENTA

Biznes wierzy w wizję wielokanałowej relacji z klientem. Wielokanałowej, z naciskiem na mobilność. Jak wykorzystać IT do podniesienia satysfakcji klienta? Jak CIO pomoże zrealizować wizję efektywnie i skutecznie?

3 listopada 2016

JAK WBUDOWAĆ INNOWACJĘ W FIRMOWE DNA?

IT ma dostarczać wartości dla biznesu. Może to robić także jako ośrodek kreatywności i innowacyjności. Jak zbudować postawę proinnowacyjną w IT?

8 grudnia 2016

XIV GALA KONKURSU CIO ROKU

Rozstrzygnięcie konkursu CIO Roku 2016. Święto środowiska CIO z udziałem CIO 100 czołowych polskich firm. Prestiżowe i wyjątkowe wydarzenie o wieloletniej tradycji.

W jaki sposób powstała Agenda CIO 2016?

Aby program działania Klubu CIO i magazynu CIO najlepiej odpowiadał oczekiwaniom środowiska top menedżerów IT, o jego sformułowanie prosimy samych CIO. Od lat w ten właśnie sposób - niezależny i autonomiczny - środowisko Klubu CIO dokonuje kluczowych wyborów: programu działania i najlepszych CIO w danym roku.

O rekomendacje do Agendy CIO 2016 poprosiliśmy członków Rady Programowej CIO, pytając: "Co będzie kluczowym wyzwaniem dla CIO w 2016?".

Rekomendacje zostały poddane pod głosowanie podczas Gali CIO Roku 2015, podczas której w głosowaniu udział wzięło ponad 140 top menedżerów IT.

Wybrane zagadnienia wpisujemy w kalendarz i przygotowujemy odpowiedni program, który pozwoli poszukać najciekawszych i najlepszych odpowiedzi na sformułowane pytania i problemy.

AGENDA CIO 2016 - DO POBRANIA/g1/cio/pdf/jak-powstala-Agenda-CIO-2016_v4.zip

AGENDA CIO 2016 - PREZENTACJA/g1/cio/pdf/jak-powstala-Agenda-CIO-2016_v4.pptx

Serdecznie zapraszam do wspólnego wypełnienia Agendy CIO 2016 dyskusją.

Do zobaczenia w Klubie w 2016!


TOP 200
Na ten temat
Magazyny CXO
Partnerzy Klubu CIO
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy