Adam Krzanowski startuje w Monte Carlo

3 czerwca w Monte Carlo rozpoczyna się światowy finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Polskę reprezentuje tegoroczny zwycięzca polskiej edycji konkursu, Adam Krzanowski, współzałożyciel i prezes Grupy Nowy Styl. W szacownym gronie przedsiębiorców z całego świata będzie walczył o tytuł EY World Entrepreneur of the Year.

Doroczny międzynarodowy finał konkursu EY Przedsiębiorca Roku to jedno z ciekawszych wydarzeń biznesowych, nazywane czasem „małym Davos”. W tym roku będzie to spotkanie 65 przedsiębiorców z 53 krajów świata, którzy zarządzają organizacjami o łącznym rocznym przychodzie rzędu 38 mld USD, zatrudniających łącznie 334000 pracowników. Firmy reprezentowane w tegorocznym finale dynamicznie rosną - średnio o 12% rocznie. Polacy są obecni na finałach od 2003 roku.

Adam Krzanowski startuje w Monte Carlo

Adam Krzanowski, współzałożyciel i prezes Grupy Nowy Styl

Firma braci

Udział w konkursie, a tym bardziej wygrana, to przede wszystkim prestiż, ale tego typu wydarzenia mogą również być inspiracją w biznesie. „Nagroda, którą otrzymałem to nagroda moja i mojego brata Jerzego. Od początku z Jerzym tworzyliśmy firmę i wspólnie nią zarządzamy. Udział w konkursach, nagrody i wygrane potwierdzają, że to co robimy w biznesie jest doceniane przez niezależne jury. Każda nagroda, którą otrzymujemy jako firma, czy to nagroda za produkty, personalna czy też za działanie, jeszcze bardziej motywują nas do ciężkiej pracy – mówi Adam Krzanowski.

Założona przez braci Krzanowskich Grupa Nowy Styl to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm meblarskich w Polsce i na świecie, produkująca meble biurowe, fotele i sofy, siedziska stadionowe, teatralne i audytoryjne, również podłogi drewniane. Grupa Nowy Styl od początku postawiła na ekspansję na rynki światowe - ponad 85% sprzedaży trafia na eksport do niemal 100 krajów na całym świecie. Bartłomiej Smolarek, Partner w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY, Audytor Konkursu EY Przedsiębiorca Roku uważa, że tegoroczny reprezentant Polski w światowym finale konkursu EY World Entrepreneur of the Year to wizytówka Polski na miarę XXI wieku.

„Doskonale wiemy, że dynamiczny rozwój Grupy Nowy Styl nie byłby możliwy bez talentu oraz potencjału naszych pracowników oraz partnerów. Staramy się również rozsądnie korzystać z zasobów natury, którymi musimy się dzielić z kolejnymi pokoleniami. Naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), tak jak wizję funkcjonowania całej Grupy budujemy na 3 mocnych filarach: ludziach, produkcie i środowisku – tworząc zintegrowane programy przynoszące korzyści wszystkim stronom" – tłumaczy Adam Krzanowski.

Strategia na konkurs i na biznes

Międzynarodowe jury, w którym zasiada m.in. Ewald Raben, prezes Grupy Raben, zwycięzca polskiej edycji konkursu w 2012 r., będzie brało pod uwagę przedsiębiorczość, wyniki finansowe, strategię firmy, wpływ na lokalną społeczność, a także innowacyjność. Zapytaliśmy tegorocznego reprezentanta Polski, które z tych kryteriów jest najmocniejszym atutem firmy. „Trudno wskazać które z kryteriów jest najważniejsze. Każde ma wpływ na sukces, np. innowacyjność przejawia się w wielu aspektach działania firmy, innowacyjny jest sposób działania, produkt, kanał dystrybucji. Jasna i czytelna strategia firmy pozwala w sposób właśnie przedsiębiorczy i innowacyjny zarządzać firmą oraz nie tylko tworzyć produkty, ale dostarczać klientom na całym świecie kompleksowe usługi i wspierać ich kompetencjami w zakresie wyposażania wnętrz czy analizą efektywności pracy. Dzięki otwartemu i innowacyjnemu podejściu do klienta nasza firma stała się jedną z największych i dynamicznie rozwijających się firm produkujących krzesła i meble biurowe w Europie, z przychodem ze sprzedaży bliskim 300 mln euro rocznie. Dzięki przedsiębiorczości posiadamy własną, międzynarodową sieć dystrybucyjną obejmującą 19 lokalnych struktur sprzedaży na całym świecie (na wszystkich najważniejszych rynkach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i Dalekim Wschodzie), zatrudniającą lokalnych menedżerów i pracowników, zajmujących się dystrybucją produktów Grupy na lokalnych rynkach, pozwalającą obserwować trendy w każdym z tych krajów. Nasza odwaga do podejmowania nowych wyzwań zaprowadziła naszą firmę dziś na 4. pozycję w rankingu firm meblarskich w Europie. Dzięki uporowi i odwadze wyposażyliśmy duże, międzynarodowe korporacje oraz wszystkie polskie stadiony, na których odbyły się mistrzostwa EURO 2012, a także stadiony w RPA czy Rumunii; na krzesłach Grupy obradowali przywódcy państw podczas szczytu NATO w Lizbonie, nasze krzesła znajdują się w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Polsce i Europie" – mówi Adam Krzanowski.

„Małe Davos” to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do poznania innych przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces w biznesie. Każde spotkanie jest szansą wymiany doświadczeń i inspiracji. A tak wielkie wyróżnienie, jak znalezienie się w gronie 53. reprezentantów z całego świata będzie dla mnie dużą możliwością odbycia wielu bardzo ciekawych spotkań i poznania wielu przedsiębiorców. "Pewnie po powrocie mógłbym powiedzieć więcej" – mówi prezes Grupy Nowy Styl.


TOP 200
Na ten temat
Magazyny CXO
Partnerzy Klubu CIO
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy