Spotkanie Klubu CIO w Warszawie - marzec 2018 15 marca 2018
15.00–15.30

Powitalna kawa i herbata

15.30–16.45

Bezpieczeństwo w sieciach IoT

Jak wszyscy wiemy, w chwili obecnej zdecydowana większość cyber ataków, w tym tych najbardziej groźnych, odbywa się poprzez urządzenia IoT, tak popularne obecnie jak kamery, drukarki, czy klimatyzatory. Ekspotencjalny wzrost ilości takich urządzeń w sieciach (według prognoz firm konsultingowych do końca 2020 r. w sieci pojawi się m/w 20-38 miliardów takich urządzeń) powoduje, że ten obszar ryzyka staje się najważniejszym wyzwaniem IT naszych czasów. Zagrożenia dla przedsiębiorstw mogą być kolosalne, poczynając od konsekwencji finansowych wynikających z utraty danych objętych regulacjami RODO, kończąc na uszkodzeniach sieci przesyłowych, elementów przemysłowej automatyki, czy wręcz zagrożeniach życia pracowników i klientów. 

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie Klubu CIO podczas którego zaprezentujemy innowacyjne rozwiązanie oferowane na platformie Lenovo we współpracy z austriacką firmą SEC Consult, stworzone pierwotnie do celów badawczych, umożliwiające natychmiastowe wykrywanie zagrożeń w sieciach IoT. W zestawieniu z unikalnym pakietem usług, nasi Klienci mogą nie tylko wyeliminować wszelkie istniejące zagrożenia, ale przede wszystkim monitorować na bieżąco stan bezpieczeństwa swoich sieci IoT przeciwdziałając próbom ataków, czy nowym zagrożeniom wynikających z dołączania nowych urządzeń do sieci. 

 

 

Marcin Gajdzński Marcin Gajdzński, Dyrektor Generalny, Data Center Group, Lenovo Global Technology Poland
Florian Lukavsky Florian Lukavsky, Chief Strategist, SEC Technologies GmbH
Marek Walczak Marek Walczak, Country Sales Manager, PMJ Advisors sp. z o.o.
16.45–18.00

Internet Rzeczy ekosystem w budowie

  • dojrzałość ekosystemów IoT, ich rozwój i adaptacja
  • możliwości, korzyści i wyzwania kontrolowania IoT przez rozwiązania sztucznej inteligencji (AI)
  • ewolucja systemów IoT wspieranych AI
Marek Niziołek Marek Niziołek, CIO, Diament CIO 2017 “CIO cyfrowej syntezy”, Synthos Group
Paweł Pisarczyk Paweł Pisarczyk, President & CEO, Phoenix Systems
18.00

Kolacja i dyskusje klubowe

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.