Rada programowa Klubu CIO

Tomasz Matuła CIO Roku 2010 Lew Klubu CIO 2014

Ekspert i menedżer rynku ICT oraz telco. Kluczowe dziedziny jego pracy to cyberbezpieczeństwo, nowoczesne usługi ICT, cloud computing. Przez 14 lat odpowiadał i rozwijał ten obszar w Orange Polska.

Absolwent Politechniki Śląskiej. W 2002 roku uzyskał Międzynarodowy Dyplom Managementu IFG (MBA) Francuskiego Instytutu Zarządzania, w 2009 ukończył Advanced Management Program IESE Uniwersytetu Nawarra.

Zdobył tytuł CIO Roku w 2010, od tego czasu uczestniczy w obradach jury tego konkursu. W 2014 społeczność Klubu CIO uhonorowała go tytułem Lew Klubu CIO za najlepsze wystąpienia w toku klubowej Agendy CIO 2014. W 2016 roku wyróżniony tytułem Digital Leader of the Year CIONET POLSKA. W 2017 został finalistą European CIO of the Year. Zdobywca nagrody Royal Jack dla najlepszego prelegenta 20 edycji PLNOG (Polish Network Operators Group).

Jego pasją jest praktyczne wykorzystanie nowoczesnych technologii w biznesie, zarządzanie oraz efektywne łączenie wiedzy i kompetencji pracowników. Uwielbia podróże i ich utrwalenie na fotografii. Jego hobby to paralotniarstwo i wschodnie sztuki walki. Jest miłośnikiem muzyki, teatru i dobrego kina.