Rada programowa Klubu CIO

Grażyna Musiatowicz-Podbiał

Diament CIO 2017 “CIO czystych form”

Od 22 lat aktywnie zarządza zespołami IT, pierwsze doświadczenia zdobywała w administracji państwowej, a w 2000 roku, gdy najciekawsze wyzwania technologiczne pojawiły się w bankowości, dołączyła do banku później działającego pod marką: Nordea Bank Polska. Prowadziła tam projekt, którego efektem było wdrożenie systemu bankowości internetowej, nagrodzonego jako najlepszy w 2011 roku. Zarządzając zespołem specjalistów ds. rozwoju, brała tam również udział we wdrożeniu systemu bankowego, dwóch skutecznych fuzjach technologicznych oraz trzech migracjach systemowych.

Następnym miejscem pracy był GE Money Bank, gdzie jako Solution Delivery Manager, poza bieżącym koordynowaniem portfela projektów, zajmowała się również: zwiększeniem efektywności procesu wdrożeń oraz podniesieniem poziomu dojrzałości procesowej organizacji. Efekty tych prac, jak i całego zespołu IT zostały docenione i nagrodzone tytułem „Lidera Informatyki 2007”. W 2008 roku dołączyła do zarządu Meritum Banku, gdzie odpowiadała za obszar IT i brała udział w tworzeniu od podstaw banku detalicznego. Do szczególnych wyzwań należała transformacja architektury informatycznej i jej dostosowanie do przyjętej strategii rozwoju banku. Dokonania te docenione zostały podwójną nagrodą „Bankowego Lidera Informatyki 2009” za kompleksowe podejście do wdrożeń i konsekwentną realizację strategii IT oraz dla najlepszego systemu back office, dla rozwiązania stworzonego od podstaw w banku.

W 2016 roku dołączyła do zarządu Nest Banku gdzie odpowiadając za Pion Operacji, Logistyki i IT, zarządzała zespołem 450+ specjalistów, a do jej największych wyzwań w IT należało: przeprowadzenie upraszczających i usprawniających zmian architektonicznych, prowadzonych równolegle do intensywnego strumienia projektów biznesowych oraz niezbędnej reorganizacji procesów i zespołów, co nagrodzone zostało: Diamentem CIO 2017.

Posiada wykształcenie informatyczne i ekonomiczne, uzyskane na uniwersytetach: Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Gdańskim. Ukończyła też z wyróżnieniem studia Executive MBA GFKM, Uniwersytetu Gdańskiego i RSM Erasmus University oraz uzyskała tytuł doktora ekonomii w specjalności: informatyka ekonomiczna, zajmując się naukowo metodami pomiaru efektywności wykorzystania technologii informatycznych w przedsiębiorstwach.


Partnerzy Klubu CIO
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy