Agenda CIO - archiwum

Najważniejsze wyzwania polskich CIO

Agenda CIO w roku 2019 to program działania Klubu CIO i program dla CIO Magazynu Dyrektorów IT.

5 grudnia 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Podczas wieczornej gali najważniejszego konkursu dla szefów IT w Polsce ponownie poznamy CIO Roku, którego dokonania w sposób istotny zmieniły sytuację całej organizacji, który wykazał się inicjatywą, charyzmą i odwagą, pokonał ograniczenia i najlepiej wykorzystał biznesowe szanse.

14 listopada 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

W listopadzie w Klubie CIO wraca evergreen: relacje z dostawcami technologii. W erze cyfryzacji trwa fatalne zauroczenie biznesu technologią. CIO musi czujnie reagować w świecie agresywnych dostawców rozmawiających bezpośrednio z biznesem. Jak zapobiec relacji szybko i prostą drogą prowadzącej do katastrofy – niespójnego, niestabilnego, niemożliwego do zarządzania IT hamującego lub niszczącego biznes?

16 października 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Porażki, pomyłki, potknięcia. Prawdziwy bilans cyfryzacji Raporty z cyfrowej transformacji wydają się podejrzanie optymistycznie. Zachodzi obawa, że mamy do czynienia z powszechnym malowaniem trawy na zielono.  Czy naprawdę jesteśmy blisko ideału? Projekty się udają, automatyzacja i cyfryzacja postępuje… Czy aby nie mamy do czynienia z „propagandą sukcesu”? Omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia. Poznajmy prawdziwy bilans cyfryzacji. 

24 września 2019, Poznań
Spotkanie zakończone

Najlepiej uczyć się na błędach cudzych — tego będziemy się trzymać podczas wrześniowego spotkania Klubu CIO w Poznaniu. Omówimy najczęstsze błędy popełniane w cyfrowych transformacjach, korzystając z doświadczenia uczestników i inspiracji Tomasza Staśkiewicza, organizatora słynnych Fuckup Nights w Warszawie.

19 września 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy... rewolucja u bram Na wrześniowym spotkaniu Klubu CIO będziemy dyskutować o tym, jak przygotować IT, role w organizacji i procesy na rewolucję którą przynoszą technologie 5G, Przemysł 4.0 i Internet Wszechrzeczy. W jaki sposób do niej dojdzie? Czy IoT się uda bez standaryzacji transmisji, interfejsów, OS? Omówmy główne przeszkody praktycznej realizacji IoT i szanse ich pokonania. 

13 czerwca 2019, Gdynia
Spotkanie zakończone

Najlepiej uczyć się na błędach cudzych  - tego będziemy się trzymać podczas czerwcowego spotkania Klubu CIO w Gdyni. Omówimy najczęstsze błędy popełniane w cyfrowych transformacjach, korzystając z doświadczenia uczestników i inspiracji Jarosława Łojewskiego, który wprowadzi nas w temat biznesowych porażek.

10 czerwca 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Cyberataki na środowiska Internetu Rzeczy  Należy spodziewać się cyberataków ukierunkowanych na wrażliwe środowiska Internetu Rzeczy: inteligentne urządzenia medyczne, systemy samochodowe, „smart cities”.  Jak się zabezpieczać i minimalizować skutki potencjalnych zagrożeń? 

20 maja 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Rok po RODO. Wpływ na projekty informatyczne Wpływ rozporządzenia o ochronie danych osobowych na projekty informatyczne jest faktem. Ile przedsięwzięć wstrzymano z powodu niejasności regulacji albo braku praktyki prawnej? I na odwrót: ile spraw możliwych jest do uruchomienia właśnie dzięki przecięciu wątpliwości przez RODO? 

25 kwietnia 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

RPA w praktyce przedsiębiorstw: rzeczywista potrzeba czy trend? Gdzie się udaje, a gdzie nie? Wymogi środowiska, bariery, katalog korzyść. Spójrzmy przez pryzmat biznesowych potrzeb na możliwości oferowane przez RPA. 

24 kwietnia 2019, Wrocław
Spotkanie zakończone

Raporty z cyfrowej transformacji wydają się podejrzanie optymistycznie. Czy naprawdę jesteśmy blisko ideału? Projekty się udają, automatyzacja i cyfryzacja postępuje… Czy aby nie mamy do czynienia z „propagandą sukcesu”? - pyta Ryszard Bryła, CIO PKP Energetyka i Diament CIO 2019 i proponuje dyskusję na ten temat w Klubie: omówmy otwarcie porażki, pomyłki, potknięcia. Poznajmy prawdziwy bilans cyfryzacji.

19 marca 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

AI – jak i do czego używać? W jaki sposób zaprząc do pracy AI? Do czego używać rozwiązań sztucznej inteligencji? Jak we współpracy z biznesem zbudować odpowiedni zespół deweloperski tworzący produkty i modele biznesowe uwzględniające AI. 

26 lutego 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Kto jest właścicielem cyfrowej transformacji w firmie?  Jaka jest najlepsza rola dla CIO w biznesowej transformacji: inicjatora, lidera czy eksperta? Jakie podejście CEO i zarządu do cyfryzacji jest najskuteczniejsze? Jak budować alians na rzecz cyfrowej zmiany?

13 lutego 2019, Warszawa
Spotkanie zakończone

Nowa generacja polskich Shared Services CentersPolską specjalnością powinny stać się centra R&D, akumulujące i rozwijające unikalne kompetencje oraz talenty inżynierskie. Czy taka zmiana jest możliwa, jak jej dokonywać na poziomie organizacji? Jak wpłynie na poziom deficytu kompetencji IT odczuwalnego na rynku? Czy będzie stymulować innowację technologiczną w skali całej gospodarki? 

Partnerzy Klubu CIO
Mirosław Forystek

Mirosław Forystek

Beata Mycer
Przemysław Federowicz
Józef Beźnicki
Nikodem Bończa Tomaszewski
Tomasz Krawczuk
Michał Paprocki
Michał Głowiński
Grażyna Musiatowicz-Podbiał
Rafał Robert Lewandowski
Tomasz Matuła
Łukasz Neuman
Sławomir Panasiuk
Monika Płocke
Dorota Poniatowska-Mańczak
Tadeusz Rogaczewski
Małgorzata Ryniak
Dariusz Stolarczyk
Józef Wacnik
Małgorzata Korycka-Purchała
Jacek Pulwarski
O Klubie

Klub CIO to niezależna organizacja, która istnieje od 2003 roku. Powstał z inicjatywy International Data Group Poland S.A., amerykańskiego wydawnictwa, które prowadzi Kluby CIO w wielu różnych krajach.

Stworzony dla dyrektorów IT Klub CIO, to przede wszystkim dwie wartości najczęściej podkreślane przez samych członków Klubu. Po pierwsze - poszerzanie zakresu swojej wiedzy oraz - po drugie - możliwość spotkania się w swobodnej atmosferze, w gronie znakomitych menedżerów i porozmawianie o tym, co ważne dla każdego CIO.

Jak działa Klub CIO?
 • regularne spotkania w gronie kilkudziesięciu CxO (w większości CIO)
 • 2,5 godziny programu merytorycznego plus 1-2 godziny networkingu
 • spotkania w Warszawie i innch miastach (Gdańsk, Wrocław, i in.)
 • komunikacja w ramach grupy Klub CIO na LinkedIn
 • serwis cxo.pl – służy wymianie wiedzy, doświadczeń, przedstawia historie i dokonania członków Klubu CIO
 • udział w badaniach i dostęp do ich wyników – unikalne źródło wiedzy o opiniach i doświadczeniach innych CIO
Warto brać udział w Klubie CIO, aby
 • rozwijać wiedzę o dobrych praktykach zarządzania IT
 • wymieniać doświadczenia z najlepszymi CIO
 • zyskać uznanie na forum firmy i w społeczności IT
 • poprawiać własną skuteczność w realizacja celów IT i firmy
 • budować lepsze zrozumienie roli i zadań nowoczesnego CIO
 • uzyskać realny wpływ na strategię firmy