Agenda CIO - archiwum

Najważniejsze wyzwania polskich CIO

Agenda CIO w roku 2017 to program działania Klubu CIO i program dla CIO Magazynu Dyrektorów IT.

9 listopada 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Biznes i IT - ręka w rękę Ścisła współpraca usługodawcy - IT - z usługobiorcą, czyli użytkownikami. Czy ten model nadal jest aktualny? A może wyzwania cyfryzacji przełamują dotychczasowe schematy relacji biznesu z IT i pozwalają kreować nowe modele współpracy?

20 września 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Machine learning jest z powodzeniem wykorzystywany w branży e-commerce oraz sprzedaży, znajduje zastosowanie w modelach scoringowych, analityce czy sieciach społecznościowych. Znane od wielu lat właściwości sieci neuronowych czy sztucznej inteligencji nie do końca zagościły jednak w firmach. I nie są doceniane jako strategiczne budowanie przewagi technologicznej na kolejne lata. Czy słusznie?

22 czerwca 2017, Wrocław
Spotkanie zakończone

Podczas spotkania Klubu CIO we Wrocławiu będziemy dyskutować dwa duże i wymierne, brzemienne w skutki zagadnienia.  Optymalizacja licencji jest szerokim pojęciem, zawężamy ją z pomocą Janusza Krzyczkowskiego, CEO IPR Insights, do zagadnienia strategii i taktyki jednego z czołowych dostawców – SAP.  O działaniu zgodnie z wymogami rozporządzeń RODO i ePrivacy podyskutujemy z mecenasem Pawłem Litwińskim, członkiem rady ds. Cyfryzacji Ministerstwa Cyfryzacji, odnosząc się do intencji, kluczowych elementów i prognozowanych konsekwencji tych regulacji. 

8 czerwca 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Zarządzamy coraz większą ilością systemów informatycznych dostępnych w trybie 24/7. Są one coraz bardziej złożone i współzależne. Poza sprzętem i oprogramowaniem konieczne jest właściwe zorganizowanie operacji IT.

18 maja 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Blockchain, czyli inaczej DLTs – Distributed Ledger Technologies, to temat istotny z uwagi na potencjalne możliwości zastosowania zarówno w obszarze publicznym, jak i prywatnym, oraz ze względu na przewidywany wpływ na szereg sektorów, w tym finansowy i publiczny.

27 kwietnia 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Rośnie liczba zjawisk związanych z bezpieczeństwem i poufnością przetwarzanych informacji. Większość organizacji jest nieprzygotowana do bezpiecznego uczestnictwa w scyfryzowanym świecie.

19 kwietnia 2017, Katowice
Spotkanie zakończone

Zapraszam na spotkanie Klubu CIO w Katowicach. Gościny Klubowi użycza Mirosław Forystek, CIO ING Bank Śląski, CIO Roku 2015.  Trzy ważne tematy, które  pragniemy przedyskutować w Klubie CIO w Katowicach 19 kwietnia, to zagadnienia z tegorocznej Agendy CIO 2017: • Innowacja przez technologię • Cyberbezpieczeństwo - cyberświadomość - cybersuwerenność • Gotowość na GDPR

23 marca 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Wykorzystanie biznesowe danych gromadzonych w firmie to być może najważniejsze strategiczne wyzwanie CIO i organizacji na dziś. Architektura systemów wspierających procesy biznesowe, a architektura informacyjna firmy. Stawiam tezę, że rola CIO jest kluczowa. Poprawnie zaprojektowana architektura informacyjna pozwala efektywnie wykorzystywać wszystkie gromadzone dane, a dogłębna wiedza o jakości i profilu danych pozwala oszacować ich przydatność w procesach raportowych i zarządczych. Jednocześnie holistyczne podejście do budowy systemów informatycznych pozwala na właściwe korzystanie z danych w systemach klasy BI. Jest to cały kompleks zagadnień Master Data Management (MDM).

9 lutego 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań (startup’ów) – warto przystosowywać te pomysły i prototypy do celów informatyki korporacyjnej.

24 stycznia 2017, Warszawa
Spotkanie zakończone

Zgłoszenia w konkursie CIO Roku 2016 wyraźnie sygnalizują potrzebę dyskusji o nowej, cyfrowej roli CIO.  Wyraźnie dowodzą nabywania przez czołowych CIO cech Head of Digital – dlatego, że w różnym wymiarze, w różnych uwarunkowaniach CIO na tę potrzebę odpowiadają.