Miary efektywności biznesowej IT - Klub CIO 19.04.2012

Czy można mierzyć efektywność IT? Na ile możliwe jest to zwłaszcza w innowacyjnych branżach, gdzie konieczne są ciągłe zmiany i poszukiwania? Ja wygląda IT z punktu widzenia dyrektora finansowego? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania Klubu CIO.

Łukasz Neuman, dyrektor Pionu Informatyki i Telekomunikacji, Kruk SA, przedstawił swoje doświadczenia w dziedzinie maksymalizacji efektywności pracy w dziale IT. Jego zdaniem wielozadaniowość i wyśrubowane terminy nie sprawdzają się i wpływają na obniżenie wydajności zespołu. Najważniejsza jest motywacja, całościowe spojrzenie na cele firmy oraz elastyczność.

Drugą część spotkania stanowił panel dyskusyjny, w którym udział wzięli: Anna Pardej, Finance Director, Empik; Magdalena Skrok-Popa, CFO, Citibank International; Sławomir Soszyński, Head EMEA Strategy and Architecture Citigroup oraz Paweł Stępień, CFO w grupie deweloperskiej Jankowski Pulchny. Zgromadzeni na spotkaniu CIO brali udział w ożywionej dyskusji na temat miar efektywności IT, przedstawiając swój punkt widzenia przedstawicielom świata finansów.