Agenda CIO na 2012

Rada Programowa CIO zainicjowała prace nad Agendą CIO na 2012 rok - programem działania Klubu CIO, magazynu CIO i platformy online. I każdego CIO w polskiej firmie.W Radzie Programowej CIO udział biorą
Rafał R. Lewandowski

Polskie Książki Telefoniczne

Tomasz Matuła

Telekomunikacja Polska

Łukasz Neuman

Kruk SA

Sławomir Panasiuk

KDPW SA

Monika Płocke

Nordea Bank Polska

Dorota Poniatowska-Mańczak

Credit Agricole Bank Polska

Tadeusz Rogaczewski

Grupa Lotos

Jacek Pulwarski

Klub CIO

Małgorzata Korycka-Purchała

Klub CIO

Małgorzata Ryniak

Volvo IT Polska

Dariusz Stolarczyk

NFI Empik

Józef Wacnik

Polskie Radio

Dariusz Zawistowski


Telepizza Poland


Rada Programowa CIO to prestiżowe gremium osób o uznanym dorobku i autorytecie w środowisku IT, które przyjęły zaproszenie do wspierania merytorycznych założeń Klubu CIO. Rada Programowa CIO uczestniczy w budowie, weryfikacji i wykonaniu programu działania środowiska CIO, dla którego forum dyskusji są magazyn CIO, Klub CIO i platforma online.

Naszą wspólną pracę rozpoczynamy od przygotowania Agendy CIO na 2012. Członków Rady Programowej CIO poprosiliśmy o wskazanie najważniejszych wyzwań i zadań dla szefów IT w polskich firmach. Wskazania i rekomendacje od wszystkich członków Rady Programowej pragniemy przedyskutować podczas walnego spotkania Klubu CIO w lutym 2012. Efektem tej dyskusji w szerokim gronie członków i sympatyków Klubu CIO będzie wspólna, zaakceptowana Agenda CIO na 2012. Wyłonimy w ten sposób program działania, któremu podporządkujemy plan spotkań klubowych w Warszawie i innych miastach Polski, całoroczną podstawową tematykę magazynu i działania w ramach platformy online Klubu CIO. Tym samym będziemy na bieżąco z wydarzeniami i kontekstem, w jakich przychodzi działać szefom informatyki polskich firm. Liczymy na to, że w dyskusji toczonej podczas kolejnych klubowych spotkań i na łamach kolejnych wydań naszego magazynu, a także poprzez nieustająco dostępną platformę online możliwe będzie podzielenie się na gorąco wiedzą, doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Utrzymamy formuły, które przyczyniły się do porządkowania dyskusji i sprzyjały kreatywnemu, innowacyjnemu spojrzeniu na problemy oraz wyzwania: debaty "pro i kontra", debaty oksfordzkie, spotkania z udziałem innych CXO...

W trudnym czasie dla swoich przedsiębiorstw i dla całej gospodarki szefowie IT skupieni w środowisku Klubu CIO zyskają tym samym ważny, zobiektywizowany i jedyny w swoim rodzaju sposób weryfikacji własnych obserwacji i decyzji. Poniżej przedstawiamy pierwsze typy do Agendy CIO na 2012, które wskazali: Józef Wacnik, Monika Płocke, Dariusz Stolarczyk i Dorota Poniatowska-Mańczak. Najkrócej można je podsumować: aktywnie walcząc z kryzysem, nie zapominać o rozwoju strategicznej roli IT i CIO. Zapraszamy do dyskusji!

Józef Wacnik jest dyrektorem Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Polskim

Radiu SA. W 8. edycji konkursu CIO Roku, w 2010 r., zajął 3. miejsce. W 2011 r. dla swojej firmy zdobył także podwójny laur w Konkursie Lider Informatyki: nagrodę główną w kategorii sektor użyteczności publicznej oraz nagrodę za wdrożenie telekomunikacyjne. Praca podległego mu działu IT pomaga Polskiemu Radiu wkraczać w realia technologiczne i komunikacyjne XXI wieku w gronie pionierów i liderów.