Chmura obliczeniowa używana już przez większość firm

Globalne badanie menedżerów IT pokazuje, że już 81% firm przeniosło już co najmniej jeden ze swoich systemów informatycznych do chmury obliczeniowej.

Badanie zostało przeprowadzone przez Capgemini, Sogeti oraz HP na próbie 1250 menedżerów IT z firm z całego świata, z różnych branż.

"Powstawanie nowych technologii takich jak usługi oparte na chmurze obliczeniowej zwiększa potrzebę testowania i zapewnienia jakości. Bezpieczeństwo aplikacji staje się niezbędne dla zagwarantowania jakości i zniwelowania ryzyka" - napisano w raporcie.

Zobacz również:Większość organizacji (85%) uważa, że ich portfele aplikacji potrzebują racjonalizacji i że krytyczne aplikacje, oparte na przestarzałej technologii powinny być przejrzane i odświeżone, aby podnieść wydajność. Ok. 42% firm planuje zwiększenie swoich budżetów na zapewnienie jakości aplikacji oraz testy.

Gospodarki wschodzące najszybciej wdrażają infrastrukturę cloudową. Ponad jedna trzecia chińskich przedsiębiorstw (37%) zamierza przenieść od 11 do 25% swoich aplikacji do chmury obliczeniowej w przyszłym roku, a 40% w dalszej przyszłości zamierza przenieść od 26% do 50%.

Natomiast w USA i w Europie Zachodniej entuzjazm dla cloud computingu jest znacznie mniejszy. W USA 24%, a w Europie Zachodniej 18% firm twierdzi, że nie są zainteresowane przenoszenie aplikacji do chmury.